BAYMAK, BAYMAK ÜRÜNLERİ, KOMBİ, BAYMAK TAMİR, DOĞALGAZ, SERVİS, BES, BAYMAK BAYİLERİ, HİZMET, BAYMAK İLETİŞİM, ISITMA ÜRÜNLERİ, SOĞUTMA ÜRÜNLERİ, SU ISITICILARI, YENİLEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİ, SU TEKNOLOJİLERİ

Menu

hakkımızda

BDR Thermea

#

BDR Thermea iklimlendirme sektörünün 3 dev firması olan Baxi Group, De Dietrich ve Remeha Grup’un 2009 yılının sonunda güçlerini birleştirmesiyle meydana gelmiştir.

3 dünya devi firmanın birleşmesiyle oluşan BDR Thermea, Avrupa çapında 7 bin kişiden fazla insanı istihdam etmektedir. 3 milyar dolar seviyelerinde senelik ciroya, 225 milyon avro da senelik kara sahip firma, 16 milyar avroluk senelik satış kapasitesine sahiptir. İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, İtalya ve Doğu Avrupa ülkelerinde lider konumdadır. Bunun yanı sıra Türkiye, Rusya, Kuzey Amerika ve Çin pazarlarında da güçlü pozisyonlara sahip BDR Thermea 70 ülkede faaliyetlerine devam etmektedir.Grubun bünyesinde De Dietrich, Baxi, Remeha Heatrea Sadia, Brötje, Potterton, Chappée, BaxiRoca ve Baymak gibi güçlü markalar bulunmaktadır.

BDR Thermea strateji olarak; birçok yerel marka adı altında üretim yapıp, güçlü ulusal operasyonlar ve ilerici pazarlama teknikleri ile büyük Avrupa ekonomilerinde meydana gelecek yerel talepteki değişimlere hızlı bir biçimde tepki vererek arz sağlamayı benimsemektedir. İnsan kaynaklarına ve çağımızın son teknolojilerinden yararlanmak adına yapılacak AR-GE çalışmalarına büyük yatırımlar yaparak, geleceğin iklimlendirme alanında tek çözüm ortağı haline gelmeyi hedeflemektedir.

Yüksek verimli kazan üretimine ek olarak, iklim değiştirme yollarını kolaylaştıracak alternatif ürünler üzerinde de çalışmalarını sürdüren BDR Thermea Group, ürettiği biomass kazanlar, güneş kollektörleri, güneş pilleri, ısı pompaları ve mCHP üniteleri ile de yarınların alternatif ısınma yöntemlerini tüketiciler ile buluşturmaktadır. BDR Thermea’nın merkezi Hollanda’nın Apeldoorn şehrindedir.

Baxi Group

# Avrupanın 7 farklı ülkesinde 13 üretim tesisi ve 6 bine yakın çalışana sahip, birbiriyle bağlantılı 32 şirketten oluşan iklimlendirme teknolojileri devidir. İngiltere (Baxi UK), İtalya (Baxi Spa), Almanya (Brötje), Fransa (Baxi France), Danimarka (Baxi), İspanya (Baxi Roca) ve Türkiye 15 dev markayla dünyanın her yerinde ısıtma ve soğutma konforunu tüketicilere yaşatmaktadır. BAXI GROUP ayrıca İngiltere’de pazar liderliğini sürdürürken, 1,3 milyar avroyu aşan cirosuyla Çin ve Rusya dahil olmak üzere Avrupa kıtası genelinde de en büyük üç üretici firma arasındadır

De Dietrich

# Kuruluşu 1684 yılına kadar uzanan De Dietrich, Fransa’nın Mertzwiller kentinde Jena Deitrich tarafından kuruldu. Kurulduğu yıllarda önce Kral 15. Louis tarafından, Fransız devriminin sonrasında ise Napolyon tarafından destek gördü. De Dietrich, otomobil sektörünün devlerinden olan Bugatti’nin doğuşu ve Bugatti ile olan ortaklığı, tren yolu yapımı, alternatif sürdürülebilir enerji teknolojileri ve yüksek verimli yoğuşmalı kazanlar ile 60 ülkeye hakim dağıtım kanalıyla Avrupa liderliğine kadar yükselmiştir. 2004 yılında bütün hisselerini bir başka iklimlendirme devi olan Hollanda asıllı Remeha’ya satmıştır.

Remeha

# 1935 yılında Hollanda’da kurulan Remeha, ülkesinin en büyük ısıtma firmasıdır. Günümüzde yoğuşmalı teknoloji konusunda Avrupa genelinde lider konumdadır.