BAYMAK AKADEMİ’YLE SEKTÖRDEKİ EĞİTİM İHTİYACINA BÜYÜK DESTEK

BAYMAK AKADEMİ’YLE SEKTÖRDEKİ EĞİTİM İHTİYACINA BÜYÜK DESTEK

Baymak CEO’su Ender Çolak Akademi’nin ücretsiz olacağını vurgularken, “Bu tesislerde genç üniversite öğrencilerini, teknik meslek lise öğrencilerini, bu sektörde daha iyi olabilmek için çalışan herkesi bir arada göreceğiz” dedi. Son 5 yılda 16 milyon Euro yatırımla Baymak’ı sektörde öncü konuma taşıdıklarını da belirten Çolak, 2018 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 74’lük büyüme elde ettiklerini kaydetti.

İklimlendirme sektörünün lider markalarından Baymak, sektörü ve geleceği emanet edeceği nesiller için harekete geçti. Sahada ihtiyaç duyulan eğitim eksikliklerinin giderilmesi için kurulan Baymak Akademi’nin açılış töreninde konuşan Baymak Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Betül Başkır, amaçlarının Baymak’ı müşterisini anlayan, ona uygun çözümler sunan, huzurla güvenilecek, ailenin bir parçası haline getirmek olduğunu söyledi. Başkır, bu hedefler doğrultusunda Baymak’in müşteri deneyimlerini yeniden tasarladıklarını ifade etti.

 Açılış töreninde konuşan Baymak Ceo’su Ender Çolak ise, “Akademi ile hedefimiz sadece Baymak Ailesinin değil, tüm sektör çalışanlarının ve gelecek nesillerin, insana değer veren, konusunda en üst donanıma sahip şekilde ülkemizi ileri taşımasına katkı sağlamak” dedi. 

“Bu beklenti ve hedefler doğrultusunda kurulan Baymak Akademi’de ısıtma grubu içerisinde kombi ve kazandan doğalgaz sobasına, su grubu içerisinde yangın hidroforlarından sirkülasyon pompalarına, sıcak su hazırlayıcı grubu, soğutma cihazları, sistem yardımcı ekipmanları, otomasyon üniteleri ve geleceğin ürünleri yenilenebilir enerjiyi kapsayan 54 adet ürün, 9 adet otomasyon ve 5 tesisat bağlantı ünitesiyle birlikte 68 parçalık bir otomasyon sistemi mevcut” diyen Çolak, konuşmasının devamında, “Baymak Akademi’deki eğitimlerin hedefi sahada ihtiyaç duyulan en önemli eğitim eksiklerini tamamlayabilmek. Bu nedenle buraya gelenler eğitimlerini sözlü, ekrana yansıyan görüntülerle değil, bizzat cihazlara dokunarak, sistemler üzerinde işlemleri görerek eğitim alacaklar” ifadelerine yer verdi. Tüm katılımcılar için eğitimlerin ücretsiz olacağının da altını çizen Çolak, “Artık bu tesiste genç üniversite öğrencilerini, teknik meslek lise öğrencilerini ve bu sektörde daha iyi olabilmek için çalışan herkesi bir arada göreceğiz” dedi.

İşimizin merkezinde insana verdiğimiz değer var

Baymak olarak her noktada insana verdiğimiz değerin liderliğimizin en önemli destekçisi olduğunu biliyoruz diyen Çolak, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Müşterilerimiz satın alacağı markalara karar verirken ürünün özellikleri ve fiyat dengesi kadar aldıkları hizmetin özenine de dikkat ediyorlar. Bu nedenle, Baymak Akademi’nin hedefi de teknik donanım kadar hizmet sürecinde en yüksek memnuniyeti sağlayacak eğitimler ile müşterisini anlayan sektör insanları yetiştirmek olacak.”

Ailemizi büyüterek gücümüze güç katıyoruz

2018’de Baymak Ailesi’nin güçlenerek büyüyeceği dile getiren Çolak, yaklaşık 5 milyon TL yatırım ile 100 yeni bayiyi daha Baymak’ın bir parçası haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Ender Çolak; “Bunların 25 tanesinin de özellikle yeni nesil enerji verimli ürünlerin satışını yapan Orange Store’lardan olmasını arzu ediyoruz. Geride bıraktığımız 4 aya baktığımızda bayi ailemizin %7 artış göstermesi markamıza olan güvenin yansımasıdır. Hali hazırda İstanbul, Erzurum ve Düzce’de Orange Store bayi yapılanması için adaylarımız ile anlaştık. Bu gelişmeler yıl sonunda belirlediğimiz hedefe hızla ulaşacağımızın sinyallerini veriyor.” 

Her zaman ilklere imza attık

Baymak’ın 50’inci yılına da atıfta bulunan Ender Çolak, “Deneyimlerimizi her zaman daha ileriye gidebilmek için kullandık. Baymak olarak sektörün her zaman ilklerine imza attık. Sektörü ve tüketicilerimizi geleceğin teknolojisiyle buluşturan ilk marka olduk. Bunun en güzel örneğini de ErP – Enerji Verimliliği Direktifi ile yaşadık. 5 yıl önce “yoğuşmalı” önemli olacak dedik, bu alana yatırım yapılması gerekiyor dedik ve bugün geldiğimiz noktada sektör öncüsü pozisyonumuz ile liderliğimizi güçlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Baymak’ı dünyaya taşımak için hazırlanıyoruz

“Baymak, BDR Thermea bünyesinde 5 yılı geride bıraktı. Yaptığımız bu teknoloji transferi markamızı ve ailemizi büyüttü. 5 yılda 16 Milyon Euro’luk yatırımla Baymak üretim bantlarından, ürünlerine, servislerine kadar her alanda yenilendi. Son 5 yılda toplam kombi satışlarında %48,5 oranında büyüdük. Şimdi artık Baymak’ı dünyaya taşımak için hazırlanıyoruz. Bu yıl tasarımı ve teknolojisi tamamen Baymak’a ait olan yeni bir yoğuşmalı kombi üzerinde çalışıyoruz. Proje kapsamında 12’si Türk toplam 30 mühendis çalışıyor. 2019’un ilk aylarında yeni ürünümüz tamamlandığında ülkemiz yanında pek çok ihraç pazarında da bu ürünümüzle de yer alacağız.”

2018’in ilk çeyreğinde çift haneli büyüme gerçekleşti

“2018 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre, tüm kategorilerde adetsel olarak çift haneli büyüme sağladık. İlk çeyrekte cirosal büyüme bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 74’lük artış elde etti. Bu dönemde kombide toplam %111 büyüdük. Yoğuşmalı kazanda %55, panel radyatörde %82, ısı pompasında ise %30 büyüme elde ettik.”