ISI POMPASI NEDİR?

Günümüzde ısı pompaları, geleceğin iklimlendirme teknolojisi ürünlerinden biri olarak kabul ediliyor. Küresel iklim değişikliklerinin olumsuz etkileri dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, ısı pompası teknolojisi en etkin iklimlendirme çözümü olarak öne çıkıyor. Bunun temel nedeni, fosil yakıtlı ısıtma ürünleri ısıyı bir kimyasal reaksiyon sonucu ortaya çıkartırken ısı pompalarının dünya üzerinde var olan ısıyı transfer ederek elde etmesi.

Isı pompaları; ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımını tek bir cihazda toplayarak diğer ısı kaynaklarına göre yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Isı pompaları transfer ettikleri enerjiyi sadece havadan değil toprak ve su gibi farklı ortamlardan da sağlayabiliyor. Ayrıca ısı pompaları hava, toprak ve sudaki potansiyel ısı enerjisini evlerimize taşıyarak evimizin sıcaklık konforunu sağlarken doğaya herhangi bir zehirli gaz salınımı yapmıyor.



Kolay kullanım ve enerji tasarruf özelliklerini içinde bulunduran ısı pompaları çeşitlilik gösterirken yenilenebilir enerjinin önemini çok iyi bilen ve her fırsatta bunu müşterileriyle paylaşan Baymak, doğa dostu ürünlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Baymak “Yenilenebilir Enerji Grubu”nun bir üyesi olan Isı Pompası Ailesi, evsel ve ticari işletmelerde sıcak su ihtiyacını gidermek için kullanılan “Monoblok Sıcak Su”, evlerdeki iklim konforunu sağlamak için kullanılan “Split ve Monoblok Inverter” ve havuz suyunu ısıtmak için kullanılan “Monoblok Havuz” ürünlerinden oluşuyor. Ayrıca Baymak Isı Pompası ürünleri Avrupa ve uluslararası standartlara göre performans derecelendirmelerini onaylayan Eurovent tarafından en yüksek verimlilik derecesi olan A+++ sertifikasyonuna sahip.

IOTHERM HAVA KAYNAKLI
MONOBLOK INVERTER ISI POMPASI
IOTHERM PLUS HAVA KAYNAKLI
MONOBLOK INVERTER ISI POMPASI
IOTHERM HAVA KAYNAKLI SPLIT
INVERTER ISI POMPASI

ISI POMPASI NASIL ÇALIŞIR?

Isı pompası ısıtma, soğutma ve sıcak su için gerekli olan enerjinin %75'ini doğadaki potansiyel ısıdan, geri kalan %25'ini elektrikten sağlayarak çalışır ve en zorlu hava koşullarında bile yüksek performans sergilemeye devam eder. Isı pompaları karlı, yağmurlu, güneşli her türlü hava koşulunda kullanılabilir.

Klimalardaki ısıtma verimini göstermek için kullanılan COP değeri ısı pompalarında da kullanılır. “Coefficient Of Performance” kelimelerinin kısaltması olan COP, ısıtma performans katsayısı olarak bilinir. Baymak ısı pompası ürünlerinin ısıtma performans katsayısı (COP) çalışma prensibine bağlı olarak 5,0 değerine kadar çıkar. Dış ünite havadaki potansiyel ısıyı alıp, bu ısıyı sistemde kullanılan ısıtma suyuna aktarır. Sıcaklığı artmış olan su ısıtma sistemi, radyatör veya fan coil üniteleri içinde dolaşım sağlayarak binanın tüm ısı ihtiyacını karşılar. Soğutma çevrimi (Carnot) prensibiyle çalışan ısı pompası düşük elektrik tüketimiyle yüksek enerji tasarrufu sağlar.

Baymak Isı Pompası haftalık ve günlük olarak programlanabilir. Üç farklı mod ile de kullanıcısının isteklerine cevap vererek ideal ortamı sağlar. Bunu yaparken de merkezine enerji tasarrufunu alır. Sessiz Mod ile geceleri, sessiz çalışma seçeneği sunarken elektrik tüketimini de minimum seviyeye indirir. Diğer yandan iki farklı ortam için gerekebilecek çıkış suyu sıcaklıklarını birbirinden bağımsız olarak ayarlayabilir.

2020 yılında ürün yelpazesine Iotherm ısı pompalarını da ekleyen Baymak, yeni R32 gazı sayesinde ısı pompası verimi ve dış hava çalışma sıcaklıklarında önemli ölçüde gelişme kaydetmiştir. Baymak Iotherm ısı pompaları istenilen dereceye yaklaşıldığında çalışma rejimini düşürüp evin ısıtma ihtiyacını çok daha düşük bir enerji ile istenilen sıcaklıkta tutar. İnverter teknolojisi olarak bilinen bu çalışma şekli ile kullanılan elektriğin miktarı daha da düşmektedir. Monoblok serisinde ürünün kompakt olması sayesinde dış ortamda kolay kuruluma, split modellerinde ise iç ünitesi ve uzun borulama mesafesi sayesinde esnek kuruluma imkan sağlar. Buna ek olarak LCD ekranlı kontrol paneli, kullanıcının istediği yere kablo ile taşınarak kullanım kolaylığı sağladığı gibi odanın ortam sıcaklığına göre oda termostatı olarak da çalışabilir. LCD ekran sayesinde kullanım fonksiyonlarının uygulanması ve çalışma durumu, operasyon parametrelerinin takibi kolaylıkla sağlanır. Baymak ısı pompaları, yazın soğutur, kışın ısıtır. Üstelik 365 gün sıcak su sağlar.

ISI POMPASI NASIL ÇALIŞIR?
ISIPOMPASI

ISI POMPASI NASIL ÇALIŞIR?

Isı pompası ısıtma, soğutma ve sıcak su için gerekli olan enerjinin %75'ini doğadan, geri kalan %25'ini elektrikten sağlayarak çalışır ve hava koşullarından etkilenmez. Isı pompaları karlı, yağmurlu, güneşli gibi her türlü hava koşulunda kullanılabilir.

Klimalardaki ısıtma verimini göstermek için kullanılan COP değeri ısı pompalarında da kullanılıyor. “Coefficient Of Performance” kelimelerinin kısaltması olan COP, ısıtma performans katsayısı olarak bilinir. Baymak ısı pompası ürünlerinin ısıtma performans katsayısı (COP) çalışma prensibine bağlı olarak 5,0 değerine kadar çıkıyor.

ISI POMPASI NASIL ÇALIŞIR?
TASARRUF
ISI POMPASI İLE TASARRUF

ISI POMPASI İLE TASARRUF

Isı pompaları düşük enerji tüketimi sayesinde konutlarda, binalarda ve uygulama yerlerinde enerji tasarrufu sağlıyor. Isı pompası alımı yapılmadan önce ısıtılacak veya soğutulacak alanın doğru şekilde ölçülmesi, seçilecek olan ısı pompasının kapasitesinin binanın alan ve yalıtım durumuna göre belirlenmesi önem taşıyor. Doğru kapasiteli seçilmiş ısı pompası kullanımı, yüksek verimle çalışması sayesinde ısıtma giderlerini büyük oranda düşürüyor. Isı pompalarının enerji tüketimi az olduğundan işletme maliyetlerini de düşürüyor. Üstelik kullanım ömürleri çok uzun olan bu cihazlar alternatif ısı kaynaklarına göre çok daha uzun süre tasarruf sağlıyor.

BAYMAK YENİ NESİL IOTHERM ISI POMPASI ÜRÜN AİLESİNİN
ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

DÜŞÜK ENERJİ TÜKETİMİ

 • A+++ enerji sınıfıyla kullanıcılara yüksek enerji verimliliği sunar.
 • İhtiyacı olan enerjinin %75’ini doğadan alan ileri teknolojili ürünler, yüksek COP ve EER değerleriyle rakiplerinden bir adım önde yer alıyor.
 • Uluslararası Eurovent Sertifikası’na sahip Baymak ısı pompaları düşük enerji sarfiyatı ile yüksek verimlilik sağlar.

GENİŞ KAPASİTE ARALIĞI

 • -7 °C’de %95’e kadar performans ile kusursuz çalışır.
 • 0 °C’nin altında bile ilave ısıtıcıya ihtiyaç duymadan 60 °C çıkış suyu ile ısıtma, 45 °C ortam sıcaklığında 7 °C çıkış suyu sıcaklığı ile soğutma sağlayan yeni nesil teknoloji.
 • En zorlu dış hava şartlarında bile yüksek konfor sağlar.

YÜKSEK PERFORMANS

 • Kendi alanında en geniş kapasite seçeneğine sahip Baymak ısı pompaları;
 • Monoblok inverter ürünlerde 5, 7, 9,12,14,16 kW monofaze; 16, 22, 26, 30 kW trifaze
 • Split ürünlerde 8,12,14,16 kW monofaze ve 16 kW trifaze kapasiteleriyle her ihtiyaca yönelik çözümler sunuyor.
 • Doğru ürüne daha az ödemeniz için Baymak ısı pompaları...

KOLAY KULLANIM

 • İstenildiğinde kontrol paneli veya oda termostatı olarak kullanılabilir. Böylece hem konfor hem tasarrufu bir arada sunar. Üstündeki dahili sıcaklık sensörü sayesinde takip et fonksiyonunu gerçekleştirebilir.
 • Birçok farklı tip zone ve aksesuar kontrolü sayesinde farklı ihtiyaçlara cevap verebilir.
 • Yeni tasarlanmış dot-matrix ekranlı ve kablolu kontrol cihazı, 150m‘ye kadar kablo bağlantı imkanı sayesinde evdeki istenilen noktaya rahatlıkla montajı yapılabilir.
 • Modbus protokolü sayesinde geleceğin akıllı evleriyle uyum içinde çalışabilir.
 • Kontrol panelinde tanımlanmış farklı kullanım mod’larıyla Baymak IOTHERM ısı pompaları, müşterilerine hızlı ve kullanıcıya özel çözümler sunar.

Baymak ısı pompalarının tercih edilmesinin bir diğer nedeni de Baymak tecrübesi ve kalitesinin yanında ürünlerinin satış sonrasındaki süreçlerinde kullanıcılara sunduğu ömür boyu destek sözü. Satış sonrasında oluşabilecek her türlü sorun için Baymak Yetkili Servis güvencesi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

DESTEK HATTI

sticky-logo