Doğal Gaz Faturanızı Düşürmek İster Misiniz?

Doğal gaz faturanızı nasıl düşürebileceğinize ilişkin bilgileri Baymak Kullanıcı Rehberi içeriğinde bulabilirsiniz.Tüm Baymak kombi ve kazanlar yüksek tasarruf yüksek verimlilik garantisiyle üretilir. Ancak evde uygulanacak çeşitli yöntemlerle doğal gaz tüketimi daha da azaltılabilir.

  • Isı Yalıtımı: Isı yalıtımı olmayan bir evde yakıt tüketimi istenmeyen seviyelere çıkabilir. Bu da ihtiyaçtan fazla enerji tüketimine neden olur. Evlere doğru bir ısı yalıtımı yaptırmak uzun dönemde kazançlı çıkmayı sağlar. Isı yalıtımı yaptırma imkânı olmaması durumunda duvar ve pencerelerde alınacak küçük önlemler de enerji tüketimini azaltmaya az da olsa katkı sağlar.
  • Periyodik Bakım: Cihazlara periyodik bakım yaptırmak her zaman ilk günkü verimde kullanım imkânı sağlar. Böylece hem faturalar düşer hem de cihazlar uzun yıllar kullanılarak tasarruf elde edilir.
  • Oda Termostatı Kullanımı: Baymak oda termostatları radyatörlü ya da yerden ısıtmalı her türlü tesisata uygulanabilir, dış hava sensörleriyle desteklenebilir, kablolu ya da kablosuz uygulama seçenekleriyle uzaktan erişime imkân verir. Oda termostatı doğru kullanımı ile enerji tasarrufu sağlanabilir. 1 derecelik sıcaklık düşüşü faturalarda yüzde 10’luk bir kazanç sağlar.
  • Tesisat Temizliği: Tesisat temizliği yaptırmak cihazların ve sistemlerin ömrünü uzatır, güvenli ve verimli kullanım sağlar, yakıt tasarrufunu artırır. Tesisat temizliği yapılmazsa sistem suyunda aşırı kirlenme ve borularda tıkanma meydana gelebilir. Bu da hem radyatörlerin gerektiği gibi ısınmasını önler hem de sistemin ömrünü kısaltır. Baymak kombi ve kazanların ilk günkü performansı ve verimiyle kullanılması için tesisatların Baymak Yetkili Servisleri tarafından doğru temizlik malzemesiyle temizletilmesini tavsiye ediyoruz.

DESTEK HATTI

sticky-logo