DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ ETKİNLİĞİNDE BULUŞTUK

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ ETKİNLİĞİNDE BULUŞTUK

Baymak olarak kadınların toplum ve iş hayatındaki yerinin güçlenmesini en önemli sorumluluklarımızdan biri olarak görüyoruz. Baymak’ta her birimde kadın çalışan sayısını artırmak için çalışıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada, yönetim seviyesinde %44 kadın oranı ile sektörümüzde fark yaratıyoruz. 


Bu anlayışla bu yılki Dünya Kadınlar Günü’nde toplumsal cinsiyet eşitliği konulu özel etkinliğimizi 200’den fazla çalışanımızın katılımı ile gerçekleştirdik. CEO’muz Sn. Ender Çolak’ın açılış konuşması ile başlayan etkinliğimizde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda sayısız çalışma ve araştırmaya imza atan İstanbul Bilgi Üniversitesi akademisyeni Prof. Dr. Sn. Itır Erhart’ı ağırladık.  

 

Kadın-erkek geniş bir katılımla gerçekleşen etkinlikte, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamada atılabilecek adımları geniş bir perspektiften ele aldık. Baymak Ailesi olarak kadınların hayatın her alanına eşit katılımı noktasında üzerimize düşeni yaparak herkes için eşit şartlar sunabilen ortak bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

DESTEK HATTI

sticky-logo