BDR Thermea Group’un yeni CEO’su Bertrand Schmitt oldu!

BDR Thermea Group’un yeni CEO’su Bertrand Schmitt oldu!

1,7 milyar Euro’ya ulaşan ciroya ve 6.000 çalışana sahip, ısıtma sektöründe Avrupa’nın 3. dev grubu olarak 70 ülkede aktif ticaret yapan BDR Thermea Group yeni CEO’sunu seçti. Türkiye’den Baymak’ın da içinde bulunduğu BDR Thermea Group’tan yapılan açıklama ile yeni CEO’sunun  Bertrand Schmitt  olduğu duyuruldu.

18 Nisan 2017 itibariyle görevine başlayacak olan Schmitt “BDR Thermea Group’un yönetimi görevi için seçilmiş olmaktan gurur ve heyecan duyuyorum” diye konuştu.

BDR Thermea Group Yönetim Kurulu Başkanı Arthur Van Del Poel ise Bertrand’ın görevi kabul etmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti “Bertrand, Hager Group bünyesinde 20 yılı aşkın süredir başarılı bir yönetici olarak görev yaptı. Bizler kendisinin BDR Thermea Group kurum kültürü ve değerleriyle mükemmel derecede uyumlu olduğuna inanıyoruz."

Bertrand Schmitt (1959), Karlsruhe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Bosch’da ve 1995 yılından beri de Hager Group bünyesinde üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2008 yılında Hager Group’ta COO seçilen Schmitt, kuruluşun dünya çapındaki büyümesine katkı sağlamıştır. Bertrand Schmitt, Fransız ve Alman vatandaşlıkları olmak üzere, çifte vatandaşlık sahibidir.

DESTEK HATTI

sticky-logo