BİRLİKTEN BAYMAK DOĞAR

BİRLİKTEN BAYMAK DOĞAR

İklimlendirme sektörünün lider markalarından Baymak, Türkiye’nin her noktasından bir araya gelen 1000 kişilik dev ailesini Antalya’da buluşturdu. 14-17 Aralık tarihlerinde Antalya SuSesi Luxury Resort’da bir araya gelen Baymak Ailesi 2017’nin yorgunluğunu atarken 2018’in hedefleri için enerji topladı. Baymak CEO’su Ender Çolak, Baymak Ailesinin vazgeçilmez 6 ana değeri; güvenilir, samimi, adil, yenilikçi, şeffaf, dürüst ve uzman olmanın altını çizdiği sunumunda tüm bayilerine sektörde yarattıkları farklılık ve sürekli artan pazar paylarındaki başarı için teşekkürlerini iletti.

Ürün eğitimleriyle 2018’in lider konuları hakkında sertifikalarını alan bayiler Fatih Keresteci’nin dünya ve Türkiye ekonomisi hakkında görüşlerini de dinledi. 3 gün boyunca düzenlenen eğlenceli etkinliklerle yorgunluklarını atan bayiler Sunay Akın’ın Japonya’dan Kız Kulesi’ne uzanan hikayelerini İlhan Şeşen’in müziği eşliğinde dinlendiler. Baymak’ın 2017 Yıldız Bayilerinin de ödüllerini aldığı gala gecesinde türküleriyle herkesi coşturan Kubat’ın ardından Hadise, sahne şovuyla geceyi tamamladı.

İklimlendirme sektörünün öncü ve yenilikçi markası Baymak, Türkiye genelindeki bayilerini aileleriyle birlikte 14-17 Aralık tarihleri arasında Antalya SuSesi Luxury Resort’da bir araya getirdi. 3 gün boyunca “Birlikten Baymak Doğar” sloganıyla bir arada olan bayiler büyük Baymak Ailesinin bir parçası olarak 2018 için enerji depoladı.

Büyük Baymak Ailesi buluşmasında açılış konuşması yapan CEO Ender Çolak elde edilen başarılar için bayilerine teşekkür ederken önemli konuların da altını çizdi.

“Baymak bugün geldiğimiz noktada bağlı olduğu Avrupa’nın en büyük iklimlendirme firmalarından biri olan BDR Therma’nın dünyaya açtığı 6 markasından biri haline geldi aynı zamanda grubun en hızlı büyüyen markası oldu. 2017’de ciroda yüzde 35 büyüme ile yılı tamamlayacağız. Büyümede cirosunun yanı sıra adetsel olarak da ciddi bir büyüme elde ettik yoğuşmalı kombide yüzde 45, toplam kombide 18, yoğuşmalı kazanda 15, klimada 31, su ısıtıcı grubunda 18, hidrofor pompada 13 ve ısı pompasında yüzde 36. Bu başarının altında yatan en önemli nedenlerden biri geliştirdiğimiz ve Türk tüketicisine sunduğumuz teknolojinin yanı sıra her alanda insana verdiğimiz değerdir. Son üç yılda elde ettiğimiz 2 haneli büyüme ciroda sürdürülebilir başarıyı kanıtlarken adetsel bazda pazarda yaşadığımız genişlemeyse tüketici güveninin en önemli göstergesidir. Hızla yaşanan bu büyümede Baymak ailesi olarak kaybetmediğimiz ve her zaman gurur duyduğumuz değerlerimizin varlığı bize öncü oldu. Biz her zaman güvenilir, samimi, adil, yenilikçi, şeffaf, dürüst ve uzman olmanın bizi daha ileriye sağlıklı bir büyümeyle taşıyacağına inandık. Sahip çıktığımız bu değerler ile “Birlikten Baymak Doğar” diyoruz. Bu değerlerimizle beraber 2017’de yeni 135 bayimizi daha ailemize kattık. Son 3 yılda Baymak içerisinde yaşanan değişim sadece ürünlerde olmadı, sunduğumuz teknolojinin yanında fabrika yatırımımız, çağrı merkezimiz, saha operasyonu, satış sonrası kanallar, sektörle ilk kez tanıştırdığımız yeni mağazacılık anlayışı bunların tamamı bugün Baymak’ın geldiği noktanın temellerini oluşturdu. Her zaman sahada olduk, bayilerimiz ile bireysel emeklilik imkanı sunduğumuz tesisatçılarımız ile iç içe olduk, onlara dokunduk onları dinledik. Biz bir olduk birlik olmanın gücüne inandık. Bu nedenle de yayına giren imaj kampanyamızla da gönül rahatlığıyla diyoruz ki “Türkiye’de ısıtacak çok şey var ama onları ısıtacak tek şey o da Baymak”. Şimdi artık Baymak markasını sınırların ötesine taşıma vakti geldi. Hedefimiz Baymak’ın dünyada ilk 10 markadan bir tanesi olması. Yatırımlarımız bunun için devam edecek. Türkiye’de Isıtma sistemleri, Soğutma, su ısıtıcıları, yenilenebilir enerji ve su teknolojileriyle 4 mevsim iklimlendirme ihtiyacına cevap verebilecek ürün gamına sahip tek marka olarak bu gücümüzle öncü olmaya devam edeceğiz. Son 4 yıldır altını çizdiğimiz ve kombilerden kazanlara bütün ürün grubumuzu bu düzenlemeye uygun olarak tasarladığımız ErP – Enerji Verimliliği Direktifi artık 2018 Nisan ayında yürürlüğe girecek. Bu alanın en güçlü oyuncusu olarak 2018 yoğuşmalı kombi ve kazanda Baymak’ın yılı olacak. Yenilenebilir, temiz enerji de güçlü olduğumuz alanlardan bir diğeri. Türkiye’de alt yapısı, teknolojisi, finansal imkanları, kurulumundan satış sonrasına kadar fotovoltaik yani güneş kolektörleri konusunda Baymak kadar donanımlı bir firma bulunmuyor. Tüm bu farklılıklar ve değerlerimiz ile 2018 Baymak ailesinin yılı olacak” şeklinde konuştu.

3 gün boyunca Isı Pompası, Güneş Kolektörü PV ve Hibrit sistemler, Klima ve Su Isıtıcıları Grubu, Isıtma Sistemleri ve ERP geçişi ve Su Basınçlandırma Sistemleri konularında eğitimlere katılan bayiler sertifikalarını da aldı. Fatih Keresteci’nin küresel gelişmeler ışığında Türkiye ekonomisi başlıklı sunumuna da katılan bayiler 2018 hakkında sorularına da cevap buldu.

Eğitimlerin yanı sıra dinlendirici ve eğlendirici programlara da katılan bayiler Enfes hikayeleri müzikle buluşturan Sunay Akın ve İlhan Şeşen’in bir arada sahne aldığı gecede Japonya’dan Kız Kulesine uzun bir yolculuk yaptı.

Baymak Bayi toplantısının gala gecesinde ise 2017 Yıldız Bayilere ödülleri Ender Çolak tarafından takdim edildi. Kubat’ın türküler ile coşturduğu gala gecesinin finalini ise Hadise sahne şovuyla tamamladı. 

DESTEK HATTI

sticky-logo